Adhs Ne Demek? | Disleksi

Adhs Ne Demek?

Türkçe karşılığı dehb olan dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunun kısa yazılımı adhs terimidir. Belirli semptomlar izlenerek dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu 3 bölüme ayrılarak incelenir. Aşırı dikkat eksikliği ve konsantre zorluğu aşırı hareketlilik ve aşırı dürtüsellik olmak üzere inceleniyor. Bu problemi yaşayan bireylerde hastalık belirtilerinin dışında özel yetenekler ve pozitif yönlerde bulunmaktadır. Özellikle dürtüsellik yaşayan bir bireyin diğer taraftan esnek olmayan ve yaratıcı olmak gibi konularda kendini kanıtlayabilmesi mümkün olmaktadır. Bu kişilerde problem yaşandığını düşündüren en önemli etkenin tek yönlü bir bakış açısına sahip olmaları oluyor. Adhs ne demek, korunma yöntemleri nelerdir?

Adhs Sebepleri

Adhs ne demek bu problemler neden ortaya çıkar. Bu konuda bilgi alarak sizlerde sağlıklı bireyler yetiştirmek için çaba gösterebilirsiniz. Adhs sebepleri arasında beslenme bozuklukları, erken doğumlar, genetik faktörler, ailenin kötü bir yaşam sürüyor olması, bebeklere hamilelikte maruz kaldıkları uyarılar nedeniyle görülebiliyor. Adhs’den korunabilmek için dikkat edilmesi gereken en önemli konu özellikle hamilelik döneminde bağımlılık yapan maddelerden uzak durmak, sigara kullanımı, alkol kullanımı gibi olumsuz etkenleri hayatımıza dahil etmemek yer almaktadır. Genellikle bu problemi yaşayan bireylerin bu konuya nereden başlanacağını kestirememesi etrafın etkisi altında kalarak dikkatini ve psikolojisinin bozulması kaçınılmaz hale gelir. Türkçe karşılığı olarak dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu tedavi edilebilir bir problemdir. Psikoterapi yöntemi ile bu problemden kurtulmak mümkün olur.

 

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir