DEHB İlaçları Nelerdir? | Disleksi

DEHB İlaçları Nelerdir?

Yetişkinlerde ve çocuklarda dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olarak bilinen DEHB ilaçları nelerdir pek çok kişinin aklına takılıyor. Her hastalık için aynı ilaçlar mı kullanılır merak ediliyor. Çocuklarda dikkat eksikliği aynı zamanda öğrenme güçlüğüne de sebep oluyor ve çocuklarda dikkat eksikliği belirtileri pek çok bireyin yaşamını olumsuz etkiliyor. Bu hastalığın tedavisi için ilaçsız tedavi yöntemleri, ilaçlı tedavi yöntemleri ve dikkat eksikliğinde kullanılan dikkat eksikliği ilaçları, hiperaktivite ilaçları ve dikkat eksikliği için kullanılan ilaç türleri ortak olarak kullanılmaktadır.

DEHB ilaçları nelerdir hastalara uygulanan ilaç türleri hakkında bilgi edinmek istiyorsanız bu ilaçların kullanımının hekim önerisi ile belirlenmesi gerekiyor. Dikkat eksikliği tedavisinde kullanılan ilaçlar sinir sistemine etki eder ve sentetik uyarıcı içerir. Bu nedenle tedavi sürecinde ilaçların ortalama 1 yıl kullanabilmek çözüm oluşturacaktır. Uzun yıllar ilaç kullanımı gereken hastalarda doktorlar tarafından ilaç çeşitleri kullanılır ve bu kullanımda yan etkileri gözlemlenerek uygulama yapılır.

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu tedavisinde kullanılan ilaçlar arasında adderal, ritalin, karbamazepin, pemolin gibi ilaçlar kullanılıyor. Bu ilaçların birtakım yan etkisi de bulunmaktadır.

DEHB İlaçları Yan Etkileri

İlaçların en yaygın kullanılanlarının da bir miktar yönettiği bilinmektedir. Dikkat eksikliğinde kullanılan ilaçların yan etkilerinde en çok bilinen uyku düzeni bozukluğu, iştah azalması, sağlıklı beslenme alışkanlıklarını bozma, anlamsız göz kırpmak, dudak kaşıntıları periyodik olarak görülmektedir.

 

 

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir