Dikkat Eksikliği Ne Demektir? | Disleksi

Dikkat Eksikliği Ne Demektir?

Son yıllarda özellikle bebeklik döneminden hemen sonra ortaya çıkan hiperaktivite sorunu dikkatleri çekiyor. Peki, dikkat eksikliği ne demektir belirtileri nelerdir, nasıl anlaşılabilir, tedavi yöntemleri… Dikkat eksikliği hakkında öğrenmek istediğiniz her şey yazımızda yer alıyor. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu çocuklarda görülen en yaygın problemler arasında yer almaktadır. Hiperaktivite genellikle dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olarak bilinen duruma verilen isimdir. Çocuğunuzun sürekli olarak aşırı aktif olmasının altında yatan nedenler bu tanım ile ilgili sizlere bilgi verecektir.

Dikkat eksikliği erkek bireylerde kızlardan daha yaygın olarak bulunuyor. Genellikle okul döneminin ilk zamanlarında bireylerin arkadaşları ile sorun yaşamaya başlamasıyla keşfedilmektedir.

Çocuklarda bu durumun 3 türü bulunmaktadır. Dikkat eksikliği yaşayan çocuklar kolayca anlaşılabilir. Kurallara uygun davranmazlar, dinliyor gibi göründükleri halde dinlemezler, günlük görevlerini unuturlar ve dikkatsizlik nedeniyle sürekli hata yaparlar, hayalci olurlar. Aşırı konuşma, izinsiz konuşma, başkalarına sataşma gibi pek çok belirti DEHB sorununu kanıtlar.

Dikkat Eksikliği Nedenleri?

Dikkat eksikliği ne demek, neden ortaya çıkar? bu konularda kesin bir bilgi paylaşılmamaktadır. Araştırmacılar tarafından verilen bilgiler ile dikkat eksikliği sorunu değerlendirebilmek mümkündür. Genellikle kalıtımsal olduğu düşünülmektedir. Çocuğun yetiştiği ortam, beslenme bozuklukları, hamilelik sırasında enfeksiyon, sigara, beslenme bozukluğu ve madde bağımlılığı gibi konular dikkat eksikliği sorunun yaşanmasına neden olabilir. Ebeveynlerin eğitim düzeyi, şeker hastalığı, çok fazla televizyon izlemek, kötü yaşam koşullarına sahip olmak tetikleyici sebepler arasında yer alabilir.

 

 

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir