Disgrafi Ne Demek? | Disleksi

Disgrafi Ne Demek?

Eğitim ve öğretim hayatına başlamış çocuklarda ve yetişkinlerde en çok ortaya çıkan problemler arasında disleksi ve disgrafi yer alıyor. Öğrenme güçlüğü rahatsızlıkları arasında yer alan disgrafi ne demek öncelikli olarak bunun tanımını yapmak gerekir. Disleksi okuma bozukluğu olarak bilinirken disgrafi yazmada güçlük çekme, akıl yürütmede sorun yaşama problemidir. Disgrafi öğrenme bozukluklarından bir tanesidir ve çocuğun yazı yazamama halidir. Zeka geriliği veya gelişim bozukluğu olmamasına rağmen disgrafi olan çocukların çoğunda beynin farklı çalışması ve algılaması söz konusudur. Bu çocukların büyük çoğunluğunun normal hatta ileri zekalı olduğu da bilinmektedir. Yazı yazamama sorunu yaşayan çocuklarda kasların düzgün çalışması belirli bir zaman alır ve özel eğitim, psikolog terapisi ile çocukların diğer çocuklar gibi normal öğrenme becerileri kazanabilmeleri hedeflenir.

Disgrafi ne demek tanımını yaptıktan sonra çocuklarda disgrafi problemi ile nasıl başa çıkılır bu konuda bilgi almalısınız. Öncelikli olarak hastalığın veya bozukluğunu tanısını koymadan önce çocuklarınızın geri zekalı veya problemli olduğunu düşünebilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde öğretmeninin de talebiyle çocukta bir grup testler yapılmalıdır. Hekim önerisiyle psikoterapi ve özel eğitim merkezlerinde eğitim alması sağlanmalıdır. Bu durumda disgrafi problemi ile başa çıkmak için ailenin de çocuğa büyük bir destek ve sabır göstermesi önemli bir konudur. Bu yöntemler hem psikolojik hem de akademik olarak çocuğun gelişimine katkı sağlayacaktır.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir