Disgrafi Ne Demek? | Disleksi

Disgrafi Ne Demek?

Öğrenme bozuklukları genellikle bireylerde öğrenme kabiliyetlerini keşfettikleri dönemde ortaya çıkar. Eğitim ve öğretim hayatına ilk olarak başladıkları dönemlerden bireylerin öğrenme problemleri yaşamadığı belli olur. Öğrenme bozuklukları gruplar halinde ayrılmış ve bu şekiller incelenerek tedavisi gerçekleştirilmektedir. Bu noktada disgrafi ne demek sorusuna öğrenme bozukluğu türlerinden biri olarak yazma problemi olduğu bilinmektedir. Ters yazma harf unutma, harf yazma hataları, kalem kontrolünün zayıf olması, noktalı harfleri karıştırarak yazma yaşıtlarından daha yavaş ve daha farklı yazma, karmaşık ve okunaksız bir yazı düzeninin olması, defter tutma zorluğu, disgrafi belirtileri arasında yer alıyor.

Disgrafi Tedavi Yöntemleri

Günümüzde uygulanan en belirleyici tedavi terapi ve özel eğitimdir. Disgrafi problemi karşısında bireyler üzerinde yüzde yüze yakın bir iyileşme olduğu gözlenmektedir. Çocuğunuzda disgrafi problemi veya yazma kabiliyetinde herhangi bir sorun gözlem diyorsanız bu konuda bir uzmanla görüşmede gerekli desteği almalısınız. Disgrafi problemi her gün en fazla 15 dakika düzenli olarak yazı çalışması yapılarak çözüme ulaştırılabilir. Ayrıca farklı metotlar kullanılmamış ve böylece hem eğlenceli hem de daha çabuk çözüm üretilebilmektedir. Bunlar arasında tahta yazmak, havaya yazı yazmak gibi çocuklar için korkularını ortadan kaldırabilecek eğlenceli metotlar bulmak gerekir. Disgrafi ne demek ve nasıl tedavi edilir diyorsanız sizler de bu konuda psikoterapi yöntemini kullanarak hem kendiniz hem de çocuğunuzun bu konuda bilinç kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir