Diskalkuli Ne Demek? | Disleksi

Diskalkuli Ne Demek?

Matematiksel terimleri kavramakta problem yaşamak ve ortada zihinsel bir sorun olmamasına rağmen matematiksel işlemleri ilişkilendirme de güçlük yaşatan ve bellek bozukluğuna diskalküli denilmektedir. Son zamanlarda çevremizde çokça duyduğumuz öğrenme bozukluğu problemleri bir bakıma çocuklarınızın daha farklı ve özel yetenekli çocuklar olduğunu da kanıtlayabilmektedir. Çünkü öğrenme bozukluğu yaşayan çocukların örneklerini incelediğimizde Albert Einstein’ın hastalığı olarak da öğrenme yeteneklerinin bozukluğu olan çocuklar anılmaktadır. Özel yetenekli olabilen bu bireylerde zeka geriliği olmamasına rağmen öğrenme yöntemlerinin farklı olması bu tür zorluk yaşanmasına neden olabilmektedir. Diskalkuli ne demek tanımını yaptıktan sonra bu problemi yaşayan çocukların nasıl fark edilebileceği konusuna değinmek gerekir.

Diskalkuli ne demek tanımını yaptıktan sonra diskalkuli sorunu yaşayan çocuklarda ortaya çıkan problemleri incelemek mümkün olacaktır. ilk olarak çıkarma, çarpma, toplama, bölme gibi matematiksel işlemlerde çok basit olmasına rağmen zorluk yaşamak, uzun süre düşünmek zorunda kalmak ve çözümü bulamama problemi yaşanır. Matematik problemlerinde sonuca ulaşmayı sağlayacak işlem sıralaması mümkün olmamasına rağmen kimi zaman sonuç elde edilebilir. Çarpım tablosunu ezberleyememe ya da birkaç gün içerisinde tekrar unutma, hafıza problemleri yaşayıp çok basit hesap hataları yapma, matematiksel terimleri ve sembolleri karıştırma, tarih ve saat, zaman kavramlarını öğrenememe, dikkat bozukluğu ve konsantre olamama problemi bozuk para sayma da zorluk yaşama, mantıksal ve stratejik oyunlarda çok basit hatalar yapma, güncel hayatta alışveriş sırasında hatalı para verme veya para üstü alma gibi problemler sorunu yaşayan bireylerde ortaya çıkan en belirgin belirtilerdir.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir