Disleksi Belirtileri | Disleksi

Disleksi Belirtileri

Disleksi çocuklarda okuma güçlüğü olarak isimlendirilen bir problemdir. Disleksi belirtileri iyi anlaşılmalı ve tanısı konulduktan sonra ve tedavi yöntemleri kullanılmalıdır. Disleksi belirtileri nelerdir diyorsanız ilk olarak alfabede kelimelerin ve harflerin yerlerini değiştirme, sesleri ve kelimeleri hatırlamakta zorluk yaşamak, kopyalama ve boyamada güçlük yaşamak, okunuşu benzer olan kelimeleri karıştırma ve ezberden okuma, hafıza zayıflığı, aktivitelere diğer kişilere göre yavaş tepki gösterme, aile öyküsünde olması disleksinin oluşmasında etkenler arasında yer alıyor.

Disleksi belirtileri ve tanısı sonrasında alınması gereken önlemler nelerdir bilgi alabilirsiniz. Disleksi hastalığı toplumumuzda ender olarak görülebilen hastalık türleri arasında yer alıyor. Öğrenme güçlüğü olarak da genel olarak isimlendirilen bu problem 1890 yılında bulunmuştur.

Doğumsal etkenler nedeniyle ortaya çıkabilmektedir. Doğum sonrasında oluşan travmalarda disleksi çocukta görülebilecek problemler arasında yer alabilir. Disleksi nedenleri ve ortaya çıkabilecek komplikasyonlar pek çok kişi tarafından yakından inceleniyor. Hastalığın ilkokul çağında okuma yazmayı öğrenmeye başlamasıyla daha ciddi bir boyuta taşınıyor ve disleksili çocuklar harflerde değişiklik yapma, tersten okuma gibi problemlerle karşı karşıya kalıyorlar.

Disleksi belirtileri incelendikten sonra hastalığın tanısına karar verilir ve hastalığın tedavisi için ebeveynlerin özverili olması, psiko terapi ve daha pek çok etken bulunuyor. Disleksik bireylerde eğitici oyunlar ve zeka geliştirici kitaplar işe yarıyor. Hastalığın kısa sürede iyileşmesi mümkün oluyor. Böylece daha kaliteli bir yaşam sağlanıyor.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir