Disleksi Eğitimi | Disleksi

Disleksi Eğitimi

Eğitim yöntemini değiştirmek öğrenme güçlüğü ile mücadele etmenin en önemli yöntemidir. Disleksi eğitimi farklıdır ve öğrenme güçlüğü yaşayan çocuklar diğer çocuklarla aynı anda aynı düzeyde istenilen seviyeye ulaşamamaktadır. Bu nedenle disleksi problemi yaşayan çocukların okul eğitimi haricinde destek eğitim almaları da gerekmektedir. Okul dışında verilen bu eğitim sayesinde diğer çocuklarla aynı oranda başarıyı elde edebilmektedirler. Disleksi problemi yaşayan çocuklarda dokunma, görsel algılarda değişiklik, işitsel algıların geliştirilmesine ilişkin pek çok yöntem uygulanmaktadır. Ayrıca bu çocukların dikkat sürelerinin artmasını sağlayacak ve beynin güçlenmesini sağlayabilecek yöntemler kullanılmaktadır. Disleksik çocuklar için destek eğitim programı bu becerilerin kazandırılması ya da geliştirilmesi için gerekli eğitim yöntemlerini ve etkinlikleri içermektedir. Disleksi eğitim programlarında dinleme, okuma, yazma, konuşma becerilerini aynı zamanda zihinsel düşünme yeteneklerini artmasını ve gelişmesinde destekler.

Çocukların okul eğitimi dışında destek eğitim programlarına katılıyor olmaları onların kendilerini dışlanmış hissetmelerine ve farklı olduklarını düşünmelerine neden olacağı için sosyal açıdan olumsuz etkileri bulunmaktadır. Bu nedenle disleksi eğitimi ile birlikte çocuklara psikolojik yardım da yapılmalıdır. Gerek görüldüğünde bu yardımı aile sağlayabileceği gibi uzmanlar tarafından da disleksi eğitimi süresince çocuğun psikolojik yardım alması hayatını düzenleyecek ve kendine olan özgüveni kazandıracaktır. Disleksi bir hastalık olmamasına rağmen çözüm yolu aranmaması halinde çocuğun ömür boyu kendini eksik ve geride kalmış hissetmesine neden olacak bir problemdir. Bu nedenle disleksi eğitimine son yıllarda ülkemizde de önem verilmeye başlanmıştır.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir