Disleksi Nedir? | Disleksi

Disleksi Nedir?

Disleksi nedir sorusuna pek çok kişi internet ortamında cevap aramaktadır. Disleksi kişinin öğrenme kapasitesinin yüksek olmasına rağmen kendilerine uygun öğrenme yollarına ulaşamadıkları için okuma, yazma, imla, matematik, heceleme gibi konularda sorun yaşamalarıdır. Disleksik bireyler tedavi oldukları zaman bu yetilerini geliştirebilirler ve %100 başarılı olurlar. Ancak bu problemin üstesinden gelmek için özel bir eğitim almaları şarttır. Gayet yetenekli ve üretken bir beyne sahip olan bu bireylerin öğrenme süreçleri bir miktar farklılık gösterebilir.

Disleksi Olan Bireylerin Ortak Özellikleri Nelerdir?

Disleksi nedir? Sorusunun cevabını verdikten sonra disleksik bireylerin ortak özelliklerinin neler olduğu konusunda bilgi almanızda yarar vardır. Bu bireylerde ortaya çıkan birkaç belirti normal insanlarda da görülebilmektedir.

Konuşma, öğrenme de geç kalınması kelimelerin güçlükle telaffuz edilmesi kelimeleri ve gramer kurallarını yaşa rağmen öğrenmede güçlük yaşama, verilen görevleri yapmakta güçlük yaşamadır. Kavram karışıklıkları, alfabe, şarkı ve tekerleme öğrenmede güçlük çekme, kavramlar arasında ilişki kurma konusunda güçlük çekme, kelime bulma, hatırlama sorunları disleksi sorununa verilecek örnekler arasında yer alır.

Okuma konusunda okumayı öğrenme zorluğu ve kelimedeki heceleri saymakta güçlük çekme, kelimelerdeki sesleri duymak da güçlük çekme, kelimelerde farklı sesleri ayırt etmede güçlük yaşamadır. Harf seslerini öğrenme zorlanma, okurken ve yazarken harflerin yerlerini değiştirme, ters yazma gibi durumlar Disleksi nedir? Sorusunun cevapları arasında yer almaktadır.

Yalnızca konuşma ve okuma konusunda yaşanan problemler bunlardır. Okuma, yazma, görsel algılama sorunları da disleksik kişilerde ortaya çıkan ortak özellikler oldukça fazladır.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir