Disleksi Nedir Makale? | Disleksi

Disleksi Nedir Makale?

Disleksi konuşma, yazma, okuma ve dinleme, akıl yürütme gibi konularda bu yeteneklerin kazanılmasında ve kullanılmasında önemli bir güçlük çekme halidir. İlköğretime başlayan pek çok çocukta disleksi görülmektedir. Disleksi nedir makale okuyarak bu konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Disleksik olan çocuklar okuyamaz, yazamaz ve matematiksel işlemleri kavrayamazlar. Ancak bu durum onların arkadaşlarından daha geri seviyede bir zekaya sahip olduğunu göstermemektedir. Bu çocukların zeka düzeyi çok yüksek olmasına rağmen beynin farklı bir bölümünün okuma ve anlama kabiliyetini kullanması nedeniyle ortaya çıkar. Bu durum fark edilmez ise disleksili çocuklar akademik problemlerle karşı karşıya kalabilirler. Ancak yine de bu bireylerin özel yeteneklere sahip olduğu da gözlenmiştir. Buna kanıt olarak pek çok bilim adamının ve sanatçının disleksi sorunu yaşadığı bilinmektedir. Çocuklarda geç kavrama ancak farklı bir öğrenme becerisi bulunmaktadır.

Disleksi hakkında öğrenmek istediğiniz her konuda disleksi nedir makale ve Online olarak araştırma yaparak bilgi edinebilirsiniz. Tarih boyunca varlığı bilinen problemlerden bir tanesi olan disleksi hiperaktivite ve aynı zamanda da içe kapanma gibi problemlerle birleştiğinde daha zor bir durum haline gelebilir. Öğrenme fırsatı yokluğuna beyin hastalığına veya zeka geriliği problemine bağlı olmaksızın normalde yeterli bir eğitimle normal zeka düzeyine uygun öğrenme kabiliyeti kazanılması ile ortaya çıkar. Merkezi sinir sisteminin algısal düzey entegrasyon bozukluğunu içeren bir problemdir.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir