Disleksi Tedavi | Disleksi

Disleksi Tedavi

Disleksi günümüzün en popüler öğrenme bozuklukları arasında yer almaktadır. Bu problemi yaşayan öğrencilerin öğrenme kapasitelerinin gelişmiş olmasına rağmen diğer çocuklarla aynı yöntem kullanılarak öğrenme becerilerini aktif hale getirebilmektedirler. Disleksi tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır ve bu çocukların güçlü ve sözel zekaları bulunduğu için farklı eğitim yöntemleri ile öğrenme kapasitelerini ortaya çıkarabilmek mümkündür.

Disleksi tedavi edilebilen bir öğrenme problemidir. Disleksi belirtileri olan çocuklarda uzman desteği alınmalıdır ve bununla birlikte psikoterapide önemli bir yöntem olacaktır. Arkadaşları ve hatta aile tarafından bu rahatsızlığı yaşayan ancak tanısı yapılmayan çocuklar kendilerine karşı olan güvenlerini kaybederler, çevrelerine hatta ailelerine karşı tepki gösterebilirler. Bu durumda disleksik çocukların özel eğitimle birlikte psikoterapi almaları da önerilir. Böyle çocuklar yaşıtlarıyla birlikte öğrenme kapasitelerini ortaya çıkarabildiklerinde kendine olan güvenlerinden ve inançlarından vaz geçmemiş olurlar. İçine kapanık çocuklar oluşmaması için böyle bir durumda psikolojik destek büyük bir önem taşır.

Erken tanı ve tedavi her problem için önem taşırken disleksi sorunu yaşayan çocuklarda da önem arz eder. Disleksi belirtileri görülen çocukların ihmal edilmeden hekime yönlendirilmeleri gerekir ve bu çocukların okul yaşamı devam ederken özel eğitim alarak bu problemin üstesinden gelmeleri sağlanır. Disleksi tedavi yöntemleri arasında özel eğitim merkezleri yer alıyor. İlaçla tedavisi olmayan bu rahatsızlık ailenin sabır ve özverisi ile kısa süre içerisinde çözüme ulaştırılıyor.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir