Koordinasyon Bozukluğu Ne Demek? | Disleksi

Koordinasyon Bozukluğu Ne Demek?

Adaptasyon bozukluğu olarak da bilinen koordinasyon bozukluğu erken yaşlarda pek çok çocuğun ortak derdi olarak biliniyor. Çocuklarda tespit edildiğinde herhangi tıbbi bir problem olmamasına rağmen motor koordinasyon problemi akademik başarıya ve günlük yaşamda olumsuz sosyal yaşama sebep olur. Bu problemin sebebi henüz bilinmemekle birlikte toplumumuzda pek çok bireyde maalesef erken yaşlarda ortaya çıkmaktadır. Erkek çocuklarda kız çocuklara oranla daha fazla ortaya çıkan bu problem erken doğumlarla da görülebilmektedir. Doğum hataları, doğum kilosunun azalması görülme sıklığının artmasını tetikleyen etkenler arasında yer alıyor. 32 haftadan daha erken doğan bebeklerin %50 sinde bu problemle karşı karşıya kalmak kaçınılmaz oluyor. Erken müdahale ile koordinasyon bozukluğunun tedavisi yapılabiliyor. Koordinasyon bozukluğu ne demek bu konuda araştırma yaparak bilişimsel koordinasyon bozukluğu belirtileri ve tedavi yöntemleri ile ilgili daha doğru bilgi alabilirsiniz.

Koordinasyon Bozukluğu Hayatı Nasıl Etkiler?

Koordinasyon bozukluğu ne demek yetişkinlerde koordinasyon bozukluğu ne gibi problemlere sebebiyet verir. Pek çok kişi tarafından merak ediliyor çocukluk yaşlarından itibaren bu bireyler spor faaliyetlerinde başarısız olurlar ve el becerilerinin zayıflığı ile bilinmektedir. Güzel yazı yazamazlar günlük işlerini yapmakta güçlük çekerler ebeveynlerine karşı daha fazla bağlı bir yaşam sürerler ve özgüven problemlerinin yaşandığı bireyler olarak toplumda yaşamlarını sürdürürler. Bu nedenle bu çocuklar da hayal kırıklığı oluşmakta kendileri de bu durumun farkına vararak maalesef sosyal açıdan yetersiz bir yaşam sürmektedirler.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir