Öğrenme Güçlüğü Nedir? | Disleksi

Öğrenme Güçlüğü Nedir?

Özellikle çocukların eğitim ve öğretim hayatına başlamaları ile birlikte karşı karşıya kalınan durumlardan biri olan öğrenme güçlüğü konuşma ve dinleme problemi olarak bilinmektedir. Akıl yürütme, yazma, okuyabilme ve beyin fonksiyonlarının normal bir çocuktan farklı çalışması öğrenme güçlüğü nedir sorusunun cevabı arasında yer almaktadır. Öğrenme güçlüğü nedir, nasıl tedavi edilir pek çok aile bu konuda bilgi ediniyor.

Öğrenme güçlüğü ile nasıl başa çıkmak gerekir bu konuda bilgi almak istiyorsanız öncelikle problemin tanımını ve neler yapılabileceği, tanısının nasıl korunabileceği hakkında bilgi alabilirsiniz. Öğrenme güçlüğü hiperaktivite ve dikkat eksikliği ile birlikte oluştuğunda çok daha problemli bir süreç aileyi beklemektedir. Ancak konuşma, yazma, okuma güçlüğü çeken çocuklar da psikoterapi ile birlikte sağlanacak olan özel öğretme olanaklarıyla bu çocuklar kısa süre içerisinde arkadaşları ile aynı şekilde ve aynı düzeyde öğrenme kabiliyetine sahip olur.

Öğrenme Güçlüğü Yaşayan Çocuklar Geri Zekalı Mı?

Akla gelen önemli sorular arasında öğrenme güçlüğü nedir ve öğrenme güçlüğü yaşayan çocuklarda zeka geriliği bulunuyor mu araştırılmaktadır. Öğrenme güçlüğü yaşayan ailelerin en çok merak ettikleri konular arasında bu konu yer alıyor. Öğrenme güçlüğü yaşayan çocukların diğer çocuklardan daha zeki veya aynı seviyede olduğu belirlenmektedir. Öğrenme güçlüğü yaşayan çocukların yalnızca beynin farklı bir bölümünü kullanarak öğrenme kapasitesine sahip olabilmeleri mümkün olur. İnceleme yapıldığında tarihimizin en önemli bilim adamlarının da öğrenme bozukluğu bulunduğu biliniyor.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir