Ritalin'in Yan Etkileri Nelerdir? | Disleksi

Ritalin’in Yan Etkileri Nelerdir?

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu için kullanılan Ritalin, metilfenidat gibi ilaçların içerisinde uyarıcı bazı maddeler bulunmaktadır. Ülkemizde bu hastalığa yakalanan birçok birey bulunmaktadır. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu ile birlikte aşırı uyku eğilimi olan hastalarda kronik yorgunluk sendromu kendini gösterebilir ve böyle durumlarda reçete edilen ilaçlar kullanılır. Ritalin’in yan etkileri nelerdir? Ritalin’in uyarıcısı olan maddelerin bireyler üzerindeki en belirgin özellikleri nelerdir? Bu konuda hangi ilaçlar kullanıldığını hekimleriniz tarafında öğrenebilirsiniz.

Ritalin Neden Kullanılır?

Ritalin’in yan etkileri nelerdir? sorusunu araştırmadan önce bu ilacın hangi hastalığın tedavisi için kullanıldığını bilmek gerekir. Doktor tarafından reçete edildiğinde kullanıldığını bilmek gerekir. Konsantrasyon ve odaklanma problemleri olan bireylerde dikkat eksikliği ve aşırı hareketlilik olan hastalarda kronik yorgunluk sendromu yaşayanlar da Ritalin kullanımı uygun görülebilir.

Ritalin’in zararları ve yan etkileri olarak bazı durumlar ortaya çıkabilir. Bu durumlar arasında baştan aşırı sinirlenme, iştahsızlık, bağımlılık, deri sorunları, kalp ritim bozukluğu, halüsinasyon, intihar eğilimi, çeşitli tiplerin oluşması büyümeyi olumsuz etki gibi durumlar ortaya çıktığından ilacın ciddi yan etkilerinin oluştuğunu düşünür ve çok az bir kişide bu belirtiler ortaya çıkar. Ritalin’in yan etkileri nelerdir? ve ne zaman ara verilmelidir? diyorsanız ciddi yan etkiler hastalarda ortaya çıktığında ilacın kullanımını durdurmak gerekir. Sakıncalı durumlarda hekiminize giderek yan etki durumlarını anlatarak profesyonel yardım almanız sizin yararınıza olacaktır.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir